неділя, 28 грудня 2014 р.

Декілька слів про чернечі ордени

    В кінці IV ст. деякі християни почали усамітнюватися в безлюдних місцях, де дотримувались посту і молились. Через деякий час до самітників почали приєднуватись інші чоловіки та жінки з схожим ходом думок. Серед них були люди, які потребували допомоги. Тому невдовзі (спочатку на Сході та в Єгипті) почали виникати монастирі.

    Общини монахів потребували певних законів, певних "ролей" та розподілу праці для спільного проживання. Тому Бенедикт Нурсійський (точні роки життя я не назву, але десь у рамках 480-547 рр.), засновник знаменитого монастиря Монте-Кассіно, склав правила ордену, які невдовзі мали вплив на загальноєвропейське монаше життя.

"Урановий проект" або ядерна зброя Третього Рейху



Копія німецького ядерного реактора у сучасному музеї
в Німеччині (Хайгерлох).
Всім відомо що друга світова війна завершилась ядерним ударом по японських містах Хіросіма та Нагасакі шостого та дев’ятого серпня 1945 року відповідно. Це був тріумф американської армії, яка з цього часу й понині вважається однією з найсильніших армій світу. Але чи були ці дві моторошні події в історії нашого сьогодення, котрі поклали кінець найкривавішій війні людства заслугою американських вчених? На це питання ми можемо відповісти остаточно – «ні».

вівторок, 16 грудня 2014 р.

Утворення Спарти

Територія Лаконіки

Як відомо в історії Греції VI – IV ст. до н. е. найбільшу політичну роль грали два міста, дві держави: Афіни та Спарта. Сьогодні мова піде про друге місто, його воїни стали еталоном доблесті та стійкості, а місцева говірка стала синонімом короткості та влучності. Мова, як ви вже зрозуміли піде про Спарту. 

Стародавні «бої без правил»

Бокс та боротьба з давніх-давен ­­­­­­­­­­­­–­ ­­­­­­­­­­­­­­­одні з найпоширеніших видів бойового спорту на олімпійських іграх, що прийшли до нас з античної Греції. Однак крім них у «арсеналі» організаторів стародавніх змагань був ще один вид боротьби, який являв собою суміш двох головних мистецтв, але з певними нововведеннями – панкратіон. Ці нововведення являти собою можливість завдавання ударів як руками, так і ногами, і ліктями, і головою, загалом усіма доступними для цього частинами тіла. Також борець, якого повалили на землю мав змогу відбиватися й лежачи, вперше були застосовані удари ногами у стрибку.